Par kompāniju

Medijiem

Dec 17, 2014
Reverta un finanšu institūcijas aicina saskatīt ļaunprātīgajās maksātnespējās sistēmu nevis “atsevišķus gadījumus”

Reverta un vairākas vadošās Latvijas finanšu institūcijas - Swedbank, SEB banka, Norvik Banka un  Danske Bank -  vairāk nekā 600 adresātiem nosūtījušas publikāciju, kur vienā materiālā attēloti skaļākie maksātnespējas gadījumi. Finanšu sistēmas dalībnieki ir nobažījušies par lēnajiem tempiem, kādos valsts pārvalde pilda solījumus uzlabot tiesisko vidi Latvijā, kā arī dažu amatpersonu izteikumiem, dēvējot sistemātiskus ļaunprātīgus maksātnespējas procesus par atsevišķiem gadījumiem, nepievēršot tiem vajadzīgo vērību.

Šodien publiskotajā četru komercbanku un Reverta materiālā norādīti septiņi pēdējā laika skaļākie ļaunprātīgas maksātnespējas gadījumi: Delfīns un Partneri; Tērbatas Biznesa Centrs/ Gvano; Winergy; DAM Property Investments, Arts Plaza/ Soranus; Ceturtā Planēta/ Troja Immobilien; Viesnīca “Majori”/ V.Barinovs. Šo gadījumu rezultātā vien finanšu sistēmai nodarītais kaitējums mērāms 174,25 miljonos eiro. Tomēr aprakstītie  un publiski izskanējušie piemēri saistībā ar skaļiem un neizprotamiem tiesu procesiem ir tikai aisberga redzamā daļa, taču tie nebūt nav visi.

Par šiem ļaunprātīgo maksātnespēju gadījumos zaudētajiem un krāpnieku piesavinātajiem līdzekļiem varētu piešķirt hipotekāro kredītu aptuveni 5000 jaunajām ģimenēm vai arī uzcelt 10 vidēja izmēra rūpnīcas. Šo krāpniecības gadījumu rezultātā Latvijas valsts nodokļos nav iekasējusi vairākus desmitus miljonus eiro. Šī nauda būtībā ir nozagta valstij – to būtu varēts ieguldīt valsts attīstībā, skolotāju un mediķu algām vai slimnieku ārstēšanai.

Finanšu institūcijas ir neizpratnē par to, ka tieslietu ministri – gan bijušais, gan esošais, ļaunprātīgās maksātnespējas sauc par atsevišķiem gadījumiem, lai gan ikvienam, kas iedziļinās un apzinās kopainu - kļūst skaidrs, ka tā ir sistēma, ko sadarbojoties ir izveidojuši krāpnieki, negodprātīgi maksātnespējas administratori, revidenti un tiesneši. Saistībā ar ļaunprātīgajiem maksātnespēju gadījumiem publiski tiek pieminēta nākamā problēma - nacionālās drošības apdraudējums.

Gan finanšu sistēma, gan vairums uzņēmumu, kuri apsver investīcijas Latvijā, sagaida izlēmīgu rīcību no tiesībsargājošām institūcijām un tiem, kuri atbild par tiesu sistēmas efektīvu un taisnīgu funkcionēšu. Jau gadiem skaļi tiek pieminētas vienas un tās paša personas, tomēr nopietnas izmaiņas joprojām nav redzamas. Nepieciešama noteikta rīcība, kas demonstrē Latvijas gatavību nodrošināt likumību un taisnīgumu. Sabiedrības interešu nolūkā šis negodprātības perēklis ir jālikvidē, iesaistītās personas jāsoda, nepieļaujot to turpmāku darbu tieslietu sistēmā.


Papildu informācija:


Marita Ozoliņa
AS “Reverta” komunikācijas un mārketinga direkcijas vadītāja
Marita.Ozolina@reverta.lv


Osvalds Zebris
AS “Norvik Banka” komunikācijas vadītājs
osvalds.zebris@norvik.eu


Vineta Savicka
AS “Swedbank” ārējās komunikācijas vadītāja
vineta.savicka@swedbank.lv


Mārtiņš Panke
AS “SEB banka” korporatīvās komunikācijas vadītājs
Martins.Panke@seb.lv


Ieva Zauere
AS “Danske Bank” komunikācijas nodaļas vadītāja
ieva.zauere@danskebank.lv

Aug 29, 2014
„Reverta”: Valsts kasei šā gada laikā atmaksāti 66,7 miljoni eiro

Akciju sabiedrība „Reverta” 2014. gada pirmos sešus mēnešus ir noslēgusi ar pārliecinošiem darbības rādītājiem, pārskata periodā atmaksājot Valsts kasei  31,1  miljonu eiro. Kopumā šā gada laikā „Reverta” Valsts kasei ir atmaksājusi jau 66,7 miljonus eiro, turklāt būtiska maksājumu daļa veikta pirms noteiktā termiņa.
Sekmīgas nekustamo īpašumu pārdošanas un kredītu restrukturizācijas rezultātā 2014. gada pirmajos sešos mēnešos  „Reverta” ir atguvusi 38,7 miljonus eiro, bet kopš 2010.  gada 1. augusta atgūto līdzekļu daudzums ir pārsniedzis pusmiljardu jeb 550 miljonus eiro.

Akciju sabiedrības „Reverta” valdes priekšsēdētāja Solvita Deglava uzsver: „Tas ir nozīmīgs sasniegums, jo mūsu primārais mērķis ir izpildīt saistības pret galveno kreditoru, šajā gadījumā -  Valsts kasi. Tomēr jāraugās uz situāciju reāli - zaudējumi būs jāatzīst. Precīzu to apmēru varēsim noteikt pēc aktīvu izstrādes pabeigšanas, jo „Revertas” rezultātus nosaka ne vien mūsu darbības efektivitāte, bet lielā mērā ietekmē arī tādi faktori kā Latvijas un pasaules eknomiskā izaugsme, situācija nekustamo īpašumu tirgū, pārslogotā Latvijas tiesu sistēma un kredītņēmēju pretdarbība.”

2014. gada sešos mēnešos „Reverta” ir pārdevusi 264 nekustamos īpašumus par kopējo summu  16,3 miljoni eiro, salīdzinot ar 14 miljoniem tajā pašā periodā pērn. Labie rādītāji skaidrojami ar vispārējo Latvijas ekonomikas izaugsmi un aktīvāku hipotekāro kredītu izsniegšanu, kā rezultātā nekustamo īpašumu tirgus ir bijis samērā dinamisks. Īpaši liels pieprasījums ir bijis pēc vidēja izmēra dzīvokļiem tipveida mājās, tāpat mērena, tomēr pieaugoša interese bija vērojama zemes īpašumu segmentā. Līdztekus efektīvam pārdošanas darbam šie apstākļi ir ļāvuši „Revertai” kāpināt nekustamo īpašumu pārdošanas tempu un apjomu. 2014. gada 30. jūnijā „Reverta” bija izlikusi pārdošanā 522 īpašumus.   

Ņemot vērā Krievijas/Ukrainas konflikta radīto nenoteiktību, „Reverta” ir veikusi preventīvas darbības, veidojot papildu uzkrājumus nedrošajiem kredītiem Ukrainā un Krievijā. Zaudējumi pārskata periodā veidoja 23,3 miljonus eiro. Tā kā „Revertas” kredītportfeļa zemās nodrošinājuma kvalitātes  dēļ atsevišķos gadījumos aktīvu vērtība ir samazinājusies pat par 90 procentiem, nav izslēgta arī turpmāka uzkrājumu veidošana un  zaudējumu atzīšana.    

Atbilstoši pārskata periodā Saeimas pieņemtajiem Komercdarbības atbalsta kontroles likuma grozījumiem turpmāk „Reverta" pakārtotās saistības jeb subordinēto kapitālu un procentu maksājumus drīkstēs veikt tikai pēc pilnīgas valsts atbalsta atmaksas. Veiktie likuma grozījumi, pirmkārt, ļaus valstij pirmajai atgūt savulaik „Parex bankā” veikto ieguldījumu, otrkārt, „Revertai” turpmāk ik gadus tas ļaus ietaupīt 4,4 miljonus eiro procentu maksājumos un, treškārt, atlikt pakārtoto saistību atmaksu 75 miljonu eiro apmērā. Minētās summas lielākoties veidoja maksājumi „Parex bankas” bijušajiem akcionāriem un ar tiem saistītajām personām.

Papildu informācijai:
AS „Reverta” ir lielākais problemātisko aktīvu pārvaldītājs Baltijas valstīs. Uzņēmuma darbība ir koncentrēta trijos galvenajos virzienos – kredītu restrukturizācija, parādu piedziņa un nekustamo īpašumu pārvaldīšana. Kopš 2010. gada 1.augusta līdz 2014. gada 29. augustam „Reverta” no problemātisko aktīvu izstrādes un pārdošanas ir atguvusi vairāk nekā 550 miljonus eiro.
Lai uzzinātu par AS „Reverta” vairāk, lūdzam apmeklēt uzņēmuma korporatīvo mājas lapu: www.reverta.lv.
 

Marita Ozoliņa
Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja
Tālr. 67779142 vai 29287169
E-pasts: marita.ozolina@reverta.lv
 

Jul 17, 2014
Reverta par 13,8 miljoniem eirp pārdod "Skonto" kompleksu

AS „Reverta” valdījumā esošais „Skonto” komplekss par 13,8 miljoniem eiro ir pārdots tā jaunajam īpašniekam - SIA „SSA”. Atgūtie naudas līdzekļi jau tuvākajā laikā tiks atmaksāti Valsts kasei.

„”Skonto” komplekss bija viens no sarežģītākajiem „Reverta” objektiem, un tā pārdošanu varam vērtēt kā izteikti veiksmīgu, jo līdz ar šo darījumu valsts atgūs ļoti nozīmīgus naudas līdzekļus”, skaidro „Reverta” valdes loceklis, vecākais viceprezidents Edgars Miļūns.

Interesi par „Skonto” kompleksu iegādi izrādīja vairāki investori. Pēc rūpīgas izvērtēšanas par izdevīgāko tika atzīts SIA „SSA” piedāvājums. Šā gada 15.jūlijā darījums, tostarp naudas pārskaitījums, tika pilnībā pabeigts.

Atbalstot sporta attīstību Latvijā un rūpējoties par sporta profesionāļiem un entuziastiem, 2012.gada 16.jūlijā „Reverta” kā sociāli atbildīgs uzņēmums bija noslēdzis līgumu ar SIA „SSA”, tādējādi nodrošinot stadiona turpmāku izmantošanu futbola spēlēm un citām sporta aktivitātēm uz noteiktu laika periodu. 2013.gada septembrī objekts „Skonto” kā investīciju projekts tika izlikts pārdošanā.

Savulaik AS „Parex banka” izsniegtā kredīta mērķis bija „Skonto” stadiona iegāde un attīstība. Ilgstošu kredītsaistību nepildīšanas dēļ 2011.gadā objektu pārņēma lielākais nodrošinātais kreditors – AS „Reverta”.
 

Jul 4, 2014
AS „Reverta” subordinēto kapitālu un procentu maksājumus veiks tikai pēc pilnīgas valsts atbalsta atmaksas

AS „Reverta” informē, ka atbilstoši grozījumiem Komercdarbības atbalsta kontroles likumā, kas stājies spēkā šā gada1. jūlijā, AS "Reverta" pakārtotās saistības jeb subordinēto saistību pamatsummu un procentu maksājumus drīkstēs veikt tikai pēc pilnīgas valsts atbalsta atmaksas.

"Mūsuprāt, tas ir loģisks solis, kas ļaus valstij pirmajai atgūt tās veikto ieguldījumu "Parex bankas" glābšanā. Pieņemtie likuma grozījumi gadā ļaus valstij ietaupīt 4,4 miljonus eiro, ko veido procentu maksājumi, kā arī atlikt pakārtoto saistību atmaksu 75 miljonu eiro apmērā," norādīja Solvita Deglava, AS „Reverta” valdes priekšsēdētāja.

Likuma grozījumos paredzēts, ka gadījumā, ja komercsabiedrība, kura nonākusi finansiālās grūtībās, saskaņā ar komercdarbības atbalstu regulējošiem normatīvajiem aktiem saņem atbalstu, tad no komercdarbības atbalsta piešķiršanas brīža līdz atbalsta sniegšanas beigām, ievērojot Eiropas Komisijas lēmumā vai nacionālajā normatīvajā aktā par atbalsta piešķiršanu noteikto un neatkarīgi no komercsabiedrības spēkā esošajām juridiskajām saistībām, komercsabiedrībai ir aizliegts pildīt pakārtotās saistības (tai skaitā aizliegts atmaksāt aizdevumu, aprēķināt, uzkrāt vai izmaksāt par šādu aizdevumu procentus vai citu atlīdzību) neatkarīgi no pakārtoto saistību nodibināšanas brīža.


Uzziņai:
Reverta ir problemātisko aktīvu pārvaldītājs, kura darbība ir koncentrēta trīs galvenajos virzienos: kredītu restrukturizācija, parādu atgūšana un nekustamo īpašumu pārvaldīšana.
Šobrīd VAS Privatizācijas aģentūra īpašumā ir 84,15 % Reverta akciju, Eiropas rekonstrukcijas un attīstības bankai pieder 12,74 % Reverta akciju, bet pārējiem akcionāriem kopā – 3,11% akciju.
Lai uzzinātu par Reverta vairāk, apmeklējiet uzņēmuma korporatīvo mājas lapu: www.reverta.lv.


Sīkākai informācijai:
Marita Ozoliņa
Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja
Tālr. 67779142 vai 29287169
E-pasts: marita.ozolina@reverta.lv

May 30, 2014
Akciju sabiedrības „Reverta” 2014.gada 30.maija kārtējās akcionāru sapulces LĒMUMI
Akciju sabiedrības „Reverta”
2014.gada 30.maija kārtējās akcionāru sapulces
LĒMUMI

I.    Par akciju sabiedrības „Reverta” 2013.gada pārskata apstiprināšanu
Apstiprināt akciju sabiedrības „Reverta” valdes iesniegto un padomes pārbaudīto akciju sabiedrības „Reverta” 2013.gada pārskatu.

Balsošanas rezultāti: lēmums ir pieņemts ar nepieciešamo balsu vairākumu.
 
II.    Par akciju sabiedrības „Reverta”  Revīzijas komitejas atskaiti par 2013.gadu
Apstiprināt akciju sabiedrības „Reverta” Revīzijas komitejas atskaiti par 2013.gadu.
 
Balsošanas rezultāti: lēmums ir pieņemts ar nepieciešamo balsu vairākumu.
 
III.    Par akciju sabiedrības „Reverta” revidenta ievēlēšanu 2014.gadam
1.    Ievēlēt SIA „PricewaterhouseCoopers”, reģistrācijas Nr.40003142793, licences Nr.5, par akciju sabiedrības „Reverta” zvērinātu revidentu 2014.gada un 2015.gada pārskata pārbaudei.
2.    Pilnvarot akciju sabiedrības „Reverta” valdi noslēgt līgumu ar SIA „PricewaterhouseCoopers” par akciju sabiedrības „Reverta” 2014.gada un 2015.gada pārskata pārbaudes veikšanu, revidenta atlīdzību saskaņojot ar akciju sabiedrības „Reverta” padomi.”
 
Balsošanas rezultāti: lēmums ir pieņemts ar nepieciešamo balsu vairākumu.
 
IV.    Par akciju sabiedrības „Reverta”  Revīzijas komitejas ievēlēšanu
1.    Atcelt Andri Riekstiņu un Svetlanu Koļesņikovu no akciju sabiedrības „Reverta” Revīzijas komitejas locekļu amatiem sākot ar 2014.gada 30.maiju.
2.    Ievēlēt Andri Riekstiņu un Svetlanu Koļesņikovu par akciju sabiedrības „Reverta” Revīzijas komitejas locekļiem uz trīs gadu termiņu, nosakot pilnvaru termiņa sākumu 2014.gada 31.maijā.
3.    Pilnvarot akciju sabiedrības „Reverta” valdi noslēgt līgumu ar Andri Riekstiņu un Svetlanu Koļesņikovu par Revīzijas komitejas locekļa pienākumu izpildi.
 
Balsošanas rezultāti: lēmums ir pieņemts ar nepieciešamo balsu vairākumu.
 
V.    Par akciju sabiedrības „Reverta” pamatkapitāla un akciju nominālvērtības denomināciju uz euro
1.    Veikt akciju sabiedrības „Reverta” 311’027’295 (trīs simti vienpadsmit miljoni divdesmit septiņi tūkstoši divi simti deviņdesmit piecu) akciju ar katras akcijas nominālvērtību LVL 1.00 (viens lats) denomināciju no latiem uz euro, nosakot, ka pamatkapitāls pēc denominācijas ir sadalīts 4’425’519’666 (četri miljardi četri simti divdesmit pieci miljoni pieci simti deviņpadsmit tūkstoši seši simti sešdesmit sešās) akcijās ar katras akcijas nominālvērtību EUR 0.10 (desmit centi) ar kopējo pamatkapitāla vērtību EUR 442’551‘966.60 (četri simti četrdesmit divi miljoni pieci simti piecdesmit viens tūkstotis deviņi simti sešdesmit seši euro un sešdesmit centi).
2.    Denominācijas no latiem uz euro atlikumu EUR 3.79 (trīs euro septiņdesmit deviņi centi), ko nevar izteikt jaunās akcijās, ieskaitīt akciju sabiedrības „Reverta” rezervēs.
 
Balsošanas rezultāti: lēmums ir pieņemts ar nepieciešamo balsu vairākumu.
 
VI.    Par grozījumiem akciju sabiedrības „Reverta”  statūtos
1.    Izdarīt grozījumus akciju sabiedrības „Reverta” statūtu 3.1. punktā, izsakot to šādā redakcijā:
„3.1. Sabiedrības pamatkapitāls ir EUR  442’551’966.60 (četri simti četrdesmit divi miljoni pieci simti piecdesmit viens tūkstotis deviņi simti sešdesmit seši euro un sešdesmit centi), ko veido 4’425’519’666 (četri miljardi četri simti divdesmit pieci miljoni pieci simti deviņpadsmit tūkstoši seši simti sešdesmit sešas) akcijas ar katras akcijas nominālvērtību EUR 0,10 (desmit euro centi), kas sastāv no sekojošu kategoriju akcijām:
3.1.1. 3’569’749’708 (trīs miljardi pieci simti sešdesmit deviņi miljoni septiņi simti četrdesmit deviņi tūkstoši septiņi simti astoņas) vārda akcijas ar balsstiesībām;
3.1.2.  855’769’958 (astoņi simti piecdesmit pieci miljoni septiņi simti sešdesmit deviņi tūkstoši deviņi simti piecdesmit astoņas) vārda akcijas bez balsstiesībām.”
2.    Pilnvarot akciju sabiedrības „Reverta” valdi veikt nepieciešamās darbības akciju sabiedrības „Reverta” akcionāru reģistra izteikšanai jaunā redakcijā saistībā ar akciju sabiedrības „Reverta” pamatkapitāla un akciju denomināciju no latiem uz euro, izdodot akcionāriem jaunas akciju apliecības.
3.    Izslēgt akciju sabiedrības „Reverta” statūtu 3.4.punktu.
4.    Pilnvarot akciju sabiedrības „Reverta” valdi veikt nepieciešamās darbības akciju sabiedrības „Reverta” vārda akciju dematerializētā formā konvertācijai uz akciju sabiedrības „Reverta” vārda akcijām papīra formā, izdodot akciju apliecības.
5.    Izdarīt grozījumus akciju sabiedrības „Reverta” statūtu 6.3.3. punktā, izsakot to šādā redakcijā:
„6.3.3.jebkādas hipotēkas, ķīlas vai nodrošinājuma nodibināšana pār Sabiedrības vai tās meitas sabiedrību aktīviem, kas pārsniedz EUR 7’000’000 (septiņi miljoni euro) vai ekvivalentu summu citās valūtās pēc tajā brīdī spēkā esošā Eiropas Centrālās Bankas noteiktā valūtas maiņas kursa, izņemot ķīlas Latvijas Republikas Valsts kasei, kas dotas saistībā ar no Latvijas Republikas Valsts kases saņemto finansējumu;”.
6.    Noteikt, ka akciju sabiedrības „Reverta” statūtu grozījumi stājas spēkā ar to reģistrācijas brīdi Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra Komercreģistrā.
 
Balsošanas rezultāti: lēmums ir pieņemts ar nepieciešamo balsu vairākumu.
 
Sīkākai informācijai:
Marita Ozoliņa
Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja
Tālr. 67779142 vai 29287169
 
May 19, 2014
Akciju sabiedrības „Reverta” 2014.gada 30.maija kārtējās akcionāru sapulces
LĒMUMU PROJEKTI

I. Par akciju sabiedrības „Reverta” 2013.gada pārskata apstiprināšanu

Apstiprināt akciju sabiedrības „Reverta” valdes iesniegto un padomes pārbaudīto akciju sabiedrības „Reverta” 2013.gada pārskatu.

II. Par akciju sabiedrības „Reverta” Revīzijas komitejas atskaiti par 2013.gadu
Apstiprināt akciju sabiedrības „Reverta” Revīzijas komitejas atskaiti par 2013.gadu.

III. Par akciju sabiedrības „Reverta” revidenta ievēlēšanu 2014.gadam
1. Ievēlēt SIA „PricewaterhouseCoopers”, reģistrācijas Nr.40003142793, licences Nr.5, par akciju sabiedrības „Reverta” zvērinātu revidentu 2014.gada un 2015.gada pārskata pārbaudei.
2. Pilnvarot akciju sabiedrības „Reverta” valdi noslēgt līgumu ar SIA „PricewaterhouseCoopers” par akciju sabiedrības „Reverta” 2014.gada un 2015.gada pārskata pārbaudes veikšanu, revidenta atlīdzību saskaņojot ar akciju sabiedrības „Reverta” padomi.”

IV. Par akciju sabiedrības „Reverta” Revīzijas komitejas ievēlēšanu
1. Atcelt Andri Riekstiņu un Svetlanu Koļesņikovu no akciju sabiedrības „Reverta” Revīzijas komitejas locekļu amatiem sākot ar 2014.gada 30.maiju.
2. Ievēlēt Andri Riekstiņu un Svetlanu Koļesņikovu par akciju sabiedrības „Reverta” Revīzijas komitejas locekļiem uz trīs gadu termiņu, nosakot pilnvaru termiņa sākumu 2014.gada 31.maijā.
3. Pilnvarot akciju sabiedrības „Reverta” valdi noslēgt līgumu ar Andri Riekstiņu un Svetlanu Koļesņikovu par Revīzijas komitejas locekļa pienākumu izpildi.

V. Par akciju sabiedrības „Reverta” pamatkapitāla un akciju nominālvērtības denomināciju uz euro
1. Veikt akciju sabiedrības „Reverta” 311’027’295 (trīs simti vienpadsmit miljoni divdesmit septiņi tūkstoši divi simti deviņdesmit piecu) akciju ar katras akcijas nominālvērtību LVL 1.00 (viens lats) denomināciju no latiem uz euro, nosakot, ka pamatkapitāls pēc denominācijas ir sadalīts 4’425’519’666 (četri miljardi četri simti divdesmit pieci miljoni pieci simti deviņpadsmit tūkstoši seši simti sešdesmit sešās) akcijās ar katras akcijas nominālvērtību EUR 0.10 (desmit centi) ar kopējo pamatkapitāla vērtību EUR 442’551‘966.60 (četri simti četrdesmit divi miljoni pieci simti piecdesmit viens tūkstotis deviņi simti sešdesmit seši euro un sešdesmit centi).
2. Denominācijas no latiem uz euro atlikumu EUR 3.79 (trīs euro septiņdesmit deviņi centi), ko nevar izteikt jaunās akcijās, ieskaitīt akciju sabiedrības „Reverta” rezervēs.

VI. Par grozījumiem akciju sabiedrības „Reverta” statūtos
1. Izdarīt grozījumus akciju sabiedrības „Reverta” statūtu 3.1. punktā, izsakot to šādā redakcijā: „3.1. Sabiedrības pamatkapitāls ir EUR 442’551’966.60 (četri simti četrdesmit divi miljoni pieci simti piecdesmit viens tūkstotis deviņi simti sešdesmit seši euro un sešdesmit centi), ko veido 4’425’519’666 (četri miljardi četri simti divdesmit pieci miljoni pieci simti deviņpadsmit tūkstoši seši simti sešdesmit sešas) akcijas ar katras akcijas nominālvērtību EUR 0,10 (desmit euro centi), kas sastāv no sekojošu kategoriju akcijām: 3.1.1. 3’569’749’708 (trīs miljardi pieci simti sešdesmit deviņi miljoni septiņi simti četrdesmit deviņi tūkstoši septiņi simti astoņas) vārda akcijas ar balsstiesībām; 3.1.2. 855’769’958 (astoņi simti piecdesmit pieci miljoni septiņi simti sešdesmit deviņi tūkstoši deviņi simti piecdesmit astoņas) vārda akcijas bez balsstiesībām.”
2. Pilnvarot akciju sabiedrības „Reverta” valdi veikt nepieciešamās darbības akciju sabiedrības „Reverta” akcionāru reģistra izteikšanai jaunā redakcijā saistībā ar akciju sabiedrības „Reverta” pamatkapitāla un akciju denomināciju no latiem uz euro, izdodot akcionāriem jaunas akciju apliecības.
3. Izslēgt akciju sabiedrības „Reverta” statūtu 3.4.punktu.
4. Pilnvarot akciju sabiedrības „Reverta” valdi veikt nepieciešamās darbības akciju sabiedrības „Reverta” vārda akciju dematerializētā formā konvertācijai uz akciju sabiedrības „Reverta” vārda akcijām papīra formā, izdodot akciju apliecības.
5. Izdarīt grozījumus akciju sabiedrības „Reverta” statūtu 6.3.3. punktā, izsakot to šādā redakcijā: „6.3.3.jebkādas hipotēkas, ķīlas vai nodrošinājuma nodibināšana pār Sabiedrības vai tās meitas sabiedrību aktīviem, kas pārsniedz EUR 7’000’000 (septiņi miljoni euro) vai ekvivalentu summu citās valūtās pēc tajā brīdī spēkā esošā Eiropas Centrālās Bankas noteiktā valūtas maiņas kursa, izņemot ķīlas Latvijas Republikas Valsts kasei, kas dotas saistībā ar no Latvijas Republikas Valsts kases saņemto finansējumu;”.
6. Noteikt, ka šis lēmums par statūtu grozījumiem stājas spēkā pēc augstāk minēto grozījumu akciju sabiedrības „Reverta” statūtos reģistrācijas Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra Komercreģistrā.
Apr 30, 2014
Paziņojums par akciju sabiedrības „Reverta” kārtējās akcionāru sapulces sasaukšanu

Akciju sabiedrība „Reverta” (vienotais reģistrācijas Nr. 40003074590, juridiskā adrese: Republikas laukums 2A, Rīga, LV-1522) valde sasauc un paziņo, ka akciju sabiedrības „Reverta” kārtējā akcionāru sapulce notiks 2014.gada 30.maijā plkst. 14.00 Rīgā, Republikas laukumā 2A, akciju sabiedrības „Citadele banka” 5.stāva konferenču telpā Nr. 5.3.55.

Darba kārtība:

 1. Par akciju sabiedrības „Reverta” 2013.gada pārskata apstiprināšanu.
 2. Par akciju sabiedrības „Reverta” Revīzijas komitejas atskaiti par 2013.gadu.
 3. Par akciju sabiedrības „Reverta” revidenta ievēlēšanu 2014.gadam.
 4. Par akciju sabiedrības „Reverta” Revīzijas komitejas ievēlēšanu.
 5. Par akciju sabiedrības „Reverta” pamatkapitāla un akciju nominālvērtības denomināciju uz euro.
 6. Par grozījumiem akciju sabiedrības „Reverta” statūtos. 


Ar revidētu akciju sabiedrības „Reverta” 2013.gada pārskatu akcionāri var iepazīties akciju sabiedrības „Reverta” mājas lapā http://www.reverta.lv Investoru sadaļā Finanšu informācija.

Akcionāriem, kuri pārstāv vismaz 1/20 daļu no akciju sabiedrības pamatkapitāla, ir tiesības 7 dienu laikā no sludinājuma publicēšanas dienas pieprasīt institūcijai, kas sasauc akcionāru sapulci, papildu jautājumu iekļaušanu sapulces darba kārtībā. Akcionāriem, kas ierosina papildu jautājumu iekļaušanu akcionāru sapulces darba kārtībā, ir pienākums iesniegt institūcijai, kura akcionāru sapulci sasauc, lēmumu projektus par jautājumiem, kuru iekļaušanu sapulces darba kārtībā tie ierosina, vai paskaidrojumu par tiem jautājumiem, kuros nav paredzēts pieņemt lēmumus. Akcionāriem 7 dienu laikā no dienas, kad izplatīts paziņojums par akcionāru sapulces sasaukšanu, ir tiesības iesniegt lēmumu projektus par akcionāru sapulces darba kārtībā iekļautajiem jautājumiem. Akcionāriem ir tiesības iesniegt lēmumu projektus par akcionāru sapulces darba kārtībā iekļautajiem jautājumiem sapulces laikā, ja visi akcionāru sapulcei iesniegtie lēmumu projekti ir izskatīti un noraidīti. Ja akcionārs vismaz 7 dienas pirms akcionāru sapulces iesniedz valdei rakstveida pieprasījumu, valde ne vēlāk kā 3 dienas pirms akcionāru sapulces sniedz viņam pieprasītās ziņas par darba kārtībā iekļautajiem jautājumiem. Valdes pienākums ir pēc akcionāru pieprasījuma sniegt sapulcei ziņas par akciju sabiedrības saimniecisko stāvokli tādā apjomā, kādā tas nepieciešams attiecīgā darba kārtības jautājuma izskatīšanai un objektīvai izlemšanai.

Kopējais akciju sabiedrības „Reverta” akciju skaits ir 311 027 295, kopējais balsstiesīgo akciju skaits ir 250 883 439.

Akcionāru reģistrēšanās notiks sapulces dienā – 2014.gada 30.maijā – no plkst. 13.00 līdz 14.00 akcionāru sapulces norises vietā.
Akcionāri var piedalīties sapulcē personiski vai ar savu likumisko pārstāvju vai pilnvarnieku starpniecību:

 • akcionāriem reģistrējoties jāuzrāda pase vai cits personu apliecinošs dokuments;
 • akcionāru pārstāvjiem un pilnvarniekiem reģistrējoties jāuzrāda pase vai cits personu apliecinošs dokuments, jāiesniedz normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā noformēta pārstāvētā akcionāra rakstiska pilnvara vai likumiskajiem pārstāvjiem jāuzrāda pilnvarojumu apliecinošs dokuments. Ar pilnvaras veidlapu akcionāri var iepazīties akciju sabiedrības „Reverta” mājas lapā http://www.reverta.lv Investoru sadaļā. 


Ar akciju sabiedrības „Reverta” akcionāru sapulcē izskatāmo jautājumu lēmumu projektiem akciju sabiedrības „Reverta” akcionāri var iepazīties, kā arī iesniegt priekšlikumus un ierosinājumus par akcionāru sapulces darba kārtībā iekļautajiem jautājumiem no 2014.gada 16.maija līdz 2014.gada 29.maijam, darba dienās no plkst. 10.00 līdz 16.00 Rīgā, Republikas laukumā 2A, akciju sabiedrības „Reverta” telpās, iepriekšējā dienā piesakoties pa tālruni 67779178 vai 67779144, bet akcionāru sapulces dienā - reģistrācijas vietā.

Piedāvātie statūtu grozījumi 6.darba kārtības jautājumā „Par grozījumiem akciju sabiedrības „Reverta” statūtos”:

 1. Izdarīt grozījumus akciju sabiedrības „Reverta” statūtu 3.1. punktā, izsakot to šādā redakcijā: „3.1. Sabiedrības pamatkapitāls ir EUR 442’551’966.60 (četri simti četrdesmit divi miljoni pieci simti piecdesmit viens tūkstotis deviņi simti sešdesmit seši euro un sešdesmit centi), ko veido 4’425’519’666 (četri miljardi četri simti divdesmit pieci miljoni pieci simti deviņpadsmit tūkstoši seši simti sešdesmit sešas) akcijas ar katras akcijas nominālvērtību EUR 0,10 (desmit euro centi), kas sastāv no sekojošu kategoriju akcijām: 3.1.1. 3’569’749’708 (trīs miljardi pieci simti sešdesmit deviņi miljoni septiņi simti četrdesmit deviņi tūkstoši septiņi simti astoņas) vārda akcijas ar balsstiesībām; 3.1.2. 855’769’958 (astoņi simti piecdesmit pieci miljoni septiņi simti sešdesmit deviņi tūkstoši deviņi simti piecdesmit astoņas) vārda akcijas bez balsstiesībām.”
 2. Pilnvarot akciju sabiedrības „Reverta” valdi veikt nepieciešamās darbības akciju sabiedrības „Reverta” akcionāru reģistra izteikšanai jaunā redakcijā saistībā ar akciju sabiedrības „Reverta” pamatkapitāla un akciju denomināciju no latiem uz euro, izdodot akcionāriem jaunas akciju apliecības.
 3. Izslēgt akciju sabiedrības „Reverta” statūtu 3.4.punktu.
 4. Pilnvarot akciju sabiedrības „Reverta” valdi veikt nepieciešamās darbības akciju sabiedrības „Reverta” vārda akciju dematerializētā formā konvertācijai uz akciju sabiedrības „Reverta” vārda akcijām papīra formā, izdodot akciju apliecības.
 5. Izdarīt grozījumus akciju sabiedrības „Reverta” statūtu 6.3.3. punktā, izsakot to šādā redakcijā:
  „6.3.3.jebkādas hipotēkas, ķīlas vai nodrošinājuma nodibināšana pār Sabiedrības vai tās meitas sabiedrību aktīviem, kas pārsniedz EUR 7’000’000 (septiņi miljoni euro) vai ekvivalentu summu citās valūtās pēc tajā brīdī spēkā esošā Eiropas Centrālās Bankas noteiktā valūtas maiņas kursa, izņemot ķīlas Latvijas Republikas Valsts kasei, kas dotas saistībā ar no Latvijas Republikas Valsts kases saņemto finansējumu;”.
 6. Noteikt, ka šis lēmums par statūtu grozījumiem stājas spēkā pēc augstāk minēto grozījumu akciju sabiedrības „Reverta” statūtos reģistrācijas Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra Komercreģistrā. 
   

Ar cieņu,
Akciju sabiedrības „Reverta” valde

Apr 29, 2014
AS Reverta auditētie 2013. gada rezultāti
Par valsts atbalsta izmantošanu 2013. gadā Reverta Valsts kasei ir samaksājusi 57,3 miljonus eiro, tai skaitā 32,2 miljonus eiro pamatsummas maksājumos un 25,1 miljonu eiro procentu maksājumos. No Reverta kredītportfeļa izstrādes un aktīvu realizācijas pārskata periodā ir atgūti 86,9 miljoni eiro.

Kopumā no 2010. gada 1. augusta līdz pārskata perioda beigām Reverta Valsts kasei par valsts atbalstu „Parex bankai” ir samaksājusi 157,8 miljonus eiro, par sindicētā kredīta izmantošanu – 10,6 miljonus eiro, kā arī termiņā un pilnā apmērā segusi sindicētā aizdevuma saistības un atbrīvojusi valsti no galvojuma 234 miljonu eiro apmērā. Naudas līdzekļu atmaksa Valsts kasei ir uzsākta gadu ātrāk un lielākā apmērā nekā paredzēts restrukturizācijas plānā.

„Kopš Reverta darbības sākuma esam atguvuši vairāk nekā pusmiljardu eiro, un šāds rezultāts vēlreiz apliecina, ka parādu atgūšanā esam uz pareizā ceļa. Katra nākamā kredīta izstrāde kļūst aizvien sarežģītāka un laikietilpīgāka, jo salīdzinoši vienkāršākā portfeļa daļa jau ir realizēta, savukārt atlikusī raksturojama ar ieilgušiem tiesvedību procesiem, izteiktām atmaksas grūtībām un klientu pretdarbību. Tomēr plānojam, ka 2014. gadā spēsim Valsts kasei atmaksāt līdzekļus vismaz šā gada līmenī,” uzsver Solvita Deglava, Reverta valdes priekšsēdētāja.

Pakāpeniski stabilizējoties un pieaugot iedzīvotāju ienākumu līmenim, veiksmīgā pārdošanas stratēģija ir ļāvusi uzņēmumam atgūt 37,8 miljonus eiro no nekustamo īpašumu portfeļa realizācijas, un tas ir augstākais attiecīgās jomas rādītājs Reverta pastāvēšanas vēsturē.

Atbilstoši uzņēmuma specifiskajai darbībai un restrukturizācijas plānam, kas zaudējumus paredz visā Reverta darbības laikā, pārskata periodā tie bija apmēram iepriekšējā gada līmenī - 136,4 miljoni eiro. Tāpat kā citkārt, zaudējumu pamatā ir uzkrājumi aktīvu vērtības samazinājumam un procentu izdevumu pārsniegums pār procentu ieņēmumiem.

„Vērojamas krasas atšķirības starp savulaik „Parex bankas” izsniegto kredītu nodrošinājumu (ķīlas objektu novērtējumu) un to tagadējo reālo tirgus vērtību – nereti tā ir samazinājusies pat par 90 procentiem,” norāda Solvita Deglava.

Būtiski procentu maksājumi vidēji 4,3 miljoni eiro gadā - tiek veikti par pakārtotajām saistībām (subordinēto kapitālu). To lielāko daļu veido procentu maksājumi par subordinēto kapitālu ar bijušo Parex banku saistītajām personām.

Reverta kopējais aktīvu portfelis pārskata perioda beigās veidoja 339,5 miljonus eiro. Sekmīgas kredītu restrukturizācijas un piedziņas rezultātā uzņēmuma kredīta portfeļa neto bilances vērtība ir samazināta līdz 276,1 miljonam eiro.

Uzziņai:
Reverta ir problemātisko aktīvu pārvaldītājs, kura darbība ir koncentrēta trīs galvenajos virzienos: kredītu restrukturizācija, parādu atgūšana un nekustamo īpašumu pārvaldīšana.

Šobrīd VAS Privatizācijas aģentūra īpašumā ir 84,15 % Reverta akciju, Eiropas rekonstrukcijas un attīstības bankai pieder 12,74 % Reverta akciju, bet pārējiem akcionāriem kopā – 3,11% akciju.

Lai uzzinātu par Reverta vairāk, apmeklējiet uzņēmuma korporatīvo mājas lapu: www.reverta.lv.

Sīkākai informācijai:
Marita Ozoliņa
Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja
Tālr. 67779142 vai 29287169
E-pasts: marita.ozolina@reverta.lv
Apr 8, 2014
Reverta Valsts kasei šogad samaksājusi jau 18,3 miljonus eiro

Atbilstoši 2014. gada plānam, akciju sabiedrība Reverta aprīlī Valsts kasei ir pārskaitījusi 12,6 miljonus eiro valsts ieguldījuma pamatsummas atmaksai. Papildus tam  februāra mēnesī Reverta veica arī kārtējo procentu maksājumu 5,7 miljonu eiro apmērā.  Līdz ar to Valsts kasei šogad jau ir samaksāti 18,3 miljonus eiro.

Ievērojamie naudas līdzekļi, kas  nepieciešami  valsts ieguldījuma atmaksai, pamatā ir atgūti un akumulēti no kredītu restrukturizācijas un nekustamo īpašumu portfeļa sekmīgas realizācijas.

„Plānojam, ka saskaņā ar noslēgto vienošanos nākamo maksājumu 5,5 miljonu eiro apjomā veiksim šā gada maijā,” norāda  Solvita Deglava, Reverta valdes priekšsēdētāja.

„Šobrīd mūsu portfelī ir palikusi vissarežģītākā problemātisko aktīvu daļa. Pārsvarā tie ir kredītņēmēji, kuru primārais mērķis ir pretdarbības ceļā kredītu neatdot. Tiek vilcināts laiks,  izmantojot visus iespējamos nelikumīgos un likumīgos līdzekļus, tostarp normatīvo aktu nepilnības un tiesu sistēmas gausumu. Tā, piemēram, tiesvedība ar SIA Delfīns partneri un saistītajām personām par 45 miljonu eiro kredīta atmaksu  ilgst jau kopš 2010. gada un rada valstij ievērojamus zaudējumus,” norāda Solvita Deglava.  

Šobrīd Reverta ir izstrādājusi aptuveni pusi jeb labāko problemātisko aktīvu portfeļa daļu. Kopumā kopš 2010. gada 1. augusta līdz 2014. gada 4. aprīlim Reverta Valsts kasei ir atmaksājusi 176,2 miljonus eiro, samaksājusi valsts galvoto sindicēto kredītu 234 miljonu eiro apmērā, kā arī 10,6 miljonus eiro lielu procentu maksājumu par šī kredīta izmantošanu.  

Papildus informācijai:
AS Reverta darbība ir koncentrēta trijos galvenajos virzienos – kredītu restrukturizācija, parādu atgūšana  un  nekustamo īpašumu pārvaldīšana un realizēšana. Kopš 2010. gada 1.augusta līdz 2014. gada 28. februārim Reverta no problemātisko aktīvu izstrādes un pārdošanas ir atguvusi vairāk nekā 524  miljonus eiro.
Lai uzzinātu par AS Reverta vairāk, lūdzam apmeklēt uzņēmuma korporatīvo interneta mājas lapu: www.reverta.lv.


Sīkākai informācijai:
Marita Ozoliņa
Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja
Tālr. 67779142 vai 29287169
E-pasts: marita.ozolina@reverta.lv
 

Feb 28, 2014
Reverta: atgūto līdzekļu apjoms pārsniedzis pusmiljardu eiro
Par valsts atbalsta izmantošanu 2013. gadā Reverta Valsts kasei ir samaksājusi 57,3 miljonus eiro, tai skaitā 32,2 miljonus eiro pamatsummas maksājumos un 25,1 miljonu eiro procentu maksājumos. No Reverta kredītportfeļa izstrādes un aktīvu realizācijas pārskata periodā ir atgūti 86,9 miljoni eiro.

Kopumā, kopš 2010. gada 1. augusta līdz pārskata perioda beigām Reverta Valsts kasei par valsts atbalstu „Parex bankai” ir samaksājusi 157,8 miljonus eiro, par sindicētā kredīta izmantošanu – 10,6 miljonus eiro, kā arī termiņā un pilnā apmērā segusi sindicētā aizdevuma saistības un atbrīvojusi valsti no galvojuma 234 miljonu eiro apmērā. Naudas līdzekļu atmaksa Valsts kasei ir uzsākta gadu ātrāk un lielākā apmērā nekā paredzēts restrukturizācijas plānā.

„Kopš Reverta darbības sākuma esam atguvuši vairāk nekā pusmiljardu eiro, un šāds rezultāts vēlreiz apliecina, ka parādu atgūšanā esam uz pareizā ceļa. Katra nākamā kredīta izstrāde kļūst aizvien sarežģītāka un laikietilpīgāka, jo salīdzinoši vienkāršākā portfeļa daļa jau ir realizēta, savukārt atlikusī raksturojama ar ieilgušiem tiesvedību procesiem, izteiktām atmaksas grūtībām un klientu pretdarbību. Tomēr plānojam, ka 2014. gadā spēsim Valsts kasei atmaksāt līdzekļus vismaz šā gada līmenī,” uzsver Solvita Deglava, Reverta valdes priekšsēdētāja.

Pakāpeniski stabilizējoties un pieaugot iedzīvotāju ienākumu līmenim, veiksmīgā pārdošanas stratēģija ir ļāvusi uzņēmumam atgūt 37,8 miljonus eiro no nekustamo īpašumu portfeļa realizācijas, un tas ir augstākais attiecīgās jomas rādītājs Reverta pastāvēšanas vēsturē.

Atbilstoši uzņēmuma specifiskajai darbībai un restrukturizācijas plānam, kas zaudējumus paredz visā Reverta darbības laikā, pārskata periodā tie bija apmēram iepriekšējā gada līmenī - 136,4 miljoni eiro. Tāpat kā citkārt, zaudējumu pamatā ir uzkrājumi aktīvu vērtības samazinājumam un procentu izdevumu pārsniegums pār procentu ieņēmumiem.

„Vērojamas krasas atšķirības starp savulaik „Parex bankas” izsniegto kredītu nodrošinājumu (ķīlas objektu novērtējumu) un to tagadējo reālo tirgus vērtību – nereti tā ir samazinājusies pat par 90 procentiem,” norāda Solvita Deglava.

Būtiski procentu maksājumi vidēji 4,3 miljoni eiro gadā - tiek veikti par pakārtotajām saistībām (subordinēto kapitālu). To lielāko daļu veido maksājumi ar bijušo Parex banku saistītajām personām.

Reverta kopējais aktīvu portfelis pārskata perioda beigās veidoja 339,5 miljonus eiro. Sekmīgas kredītu restrukturizācijas un piedziņas rezultātā uzņēmuma kredīta portfeļa neto bilances vērtība ir samazināta līdz 276,1 miljonam eiro.

Uzziņai:
Reverta ir problemātisko aktīvu pārvaldītājs, kura darbība ir koncentrēta trīs galvenajos virzienos: kredītu restrukturizācija, parādu atgūšana un nekustamo īpašumu pārvaldīšana.

Šobrīd VAS Privatizācijas aģentūra īpašumā ir 84,15 % Reverta akciju, Eiropas rekonstrukcijas un attīstības bankai pieder 12,74 % Reverta akciju, bet pārējiem akcionāriem kopā – 3,11% akciju.

Lai uzzinātu par Reverta vairāk, apmeklējiet uzņēmuma korporatīvo mājas lapu: www.reverta.lv.Sīkākai informācijai:
Marita Ozoliņa
Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja
Tālr. 67779142 vai 29287169
E-pasts: marita.ozolina@reverta.lv
Jan 31, 2014
Par “Reverta” valdes locekli kļuvis Edgars Miļūns
Edgaram Miļūnam ir nozīmīga darba pieredze nekustamo īpašumu un kreditēšanas jomā vairākos uzņēmumos. Pēdējos trīs gadus viņš ir bijis “Reverta” viceprezidents, Nekustamo īpašumu pārvaldīšanas direkcijas vadītājs. Pirms tam strādājis SIA „E.L.L. Nekustamie īpašumi” (AS „Merko” grupas uzņēmums), SIA “FKSM” (“YIT Celtniecība”, “TOP Māja”). Studējis Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā, ieguvis profesionālo augstāko izglītību uzņēmējdarbības vadības jomā.

Tāpat kā līdz šim „Reverta” valdes sastāvā darbu turpina Solvita Deglava un Ruta Amtmane. Tādējādi „Revertas” valdi turpina pārstāvēt trīs augsti kvalificēti speciālisti finanšu, juridiskajā un nekustamo īpašumu pārvaldīšanas jomā. Saskaņā ar Komerclikumu valde tiek ievēlēta uz pieciem gadiem.

Lai uzzinātu par Reverta vairāk, apmeklējiet uzņēmuma korporatīvo mājas lapu: www.reverta.lv

Sīkākai informācijai:
Marita Ozoliņa
Komunikāciju un mārketinga direkcijas vadītāja
Tālr. 67779142 vai 29287169
E-pasts: marita.ozolina@reverta.lv