Par kompāniju

Padome

Maikls Borks
Padomes priekšsēdētājs
Maiklam Borkam ir gandrīz 40 gadu ilga profesionālā pieredze banku sektorā. Savu karjeru uzsācis 1971. gadā Īrijas Centrālajā bankā, pēc tam strādājis Starptautiskajā Valūtas fondā (SVF) saistībā ar izsniegtajiem ārvalstu aizdevumiem, bijis Īrijas Fondu biržas „NCB Group” finanšu direktors, kā arī turpinājis darbu SVF, pārraugot Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu centrālās bankas. No 1992. līdz 1997. gadam bijis Latvijas Bankas padomnieks, palīdzot Latvijai veidot mūsdienīgu banku uzraudzības sistēmu. No 1997. līdz 2006. gadam strādājis Rietumu bankas prezidenta un valdes priekšsēdētāja amatā. No 1997. līdz 2006.gadam Īrijas valdības bija iecēlusi Maiklu Borku par goda konsulu Latvijā. No 2009. līdz 2010.gadam bijis Īrijas Centrālās Bankas padomnieks risku vadības jautājumos. 2009. gadā ticis ievēlēts Parex bankas padomē, bet 2011.gadā ievelēts Scotiabank Ireland (Bank of Nova Scotia) direktoru padomē. Maikls Borks ir Sertificētu grāmatvežu asociācijas (FCCA) biedrs, Ieguldījumu un vērtspapīru institūta sertificēts biedrs (CISI) un Īrijā Sertificēts biržas brokeris (MSI).
Meri Elena Kolinsa
Padomes locekle
Meri Elenai Kolinsai ir vairāk nekā 30 gadu darba pieredze komercbanku sektorā, kas iegūta strādājot ASV, Apvienotajā Karalistē un citviet Eiropā. Savu karjeru viņa uzsāka bankā Chase Manhattan Bank Ņujorkā. Vēlāk Meri Elena Kolinsa vadīja banku Security Pacific National Bank (izveidota uz bankas Bank of America pamata) Losandželosā, Ņujorkā, Londonā un Parīzē. Viņa ir ieguvusi padziļinātu pieredzi banku restrukturizācijā un parādu atgūšanā, strādājot par Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas Korporatīvo parādu piedziņas nodaļas direktori Eiropā, Krievijā un NVS valstīs. Pašlaik Meri Elena Kolinsa ir valdes locekle vairāku uzņēmumu valdēs.
Artūrs Neimanis
Padomes loceklis
Artūrs Neimanis ir Satiksmes ministra biroja vadītājs. Kopš 2015. gada aprīļa pilda arī AS „Latvijas kuģniecība” padomes locekļa pienākumus. Iepriekš ieņēmis dažādus ar drošību saistītus vadošus amatus „GE Money Bank”. A.Neimanis ir absolvējis Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolu, kur ieguvis uzņēmējdarbības vadības bakalaura grādu un Latvijas Policijas akadēmiju, kur ieguvis jurista kvalifikāciju.
Līga Kļaviņa
Padomes priekšsēdētāja vietniece
Līga Kļaviņa ir Finanšu ministrijas Valsts sekretāra vietniece finanšu politikas jautājumos kopš 2013. gada marta. No 2011.gada līdz 2013. gadam ieņēmusi Finanšu tirgus politikas departamenta direktores amatu. Arī iepriekš ieņēmusi dažādus ar finanšu un jurisprudences jomu saistītus vadošus amatus. L.Kļaviņa ir absolvējusi Banku augstskolu (maģistra grāds finansēs), Latvijas universitātes Starptautisko attiecību institūtu (maģistra grāds jurisprudencē), un Latvijas Policijas akadēmijas juridisko fakultāti.